O nás

Jak to začalo?

Projekt PaperTime vznikl přibližně před rokem a půl a stojíme za ním my, dva kamarádi a studenti Kevin a Egor. Seznámili jsme se na Vysoké škole ekonomické, kde stále studujeme a tímto projektem se snažíme přenášet do praxe naše poznatky ze školy a naopak.

Naše původní myšlenka byla osvojit si znalosti získané při studiu i v praxi, zároveň se naučit i něco více. Původně jsme si nebyli jisti s čím začít, a tak jsme dali dohromady několik nápadů. Jeden z nich byly minimalistické doplňky z papíru do interiéru, které si zákazník bude muset složit sám. Protože Kevin na střední studoval architekturu a design, tento nápad na nás udělal dojem a nakonec jsme se shodli, že to pro nás bude skvělý začátek.

Původní interiérové doplňky byly opravdu složité a složit jeden model trvalo cca 25 hodin. Původně se totiž jednalo o pouhé výtisky na tvrdý recyklovaný papír a jednotlivé dílky si lidé museli vyřezat, připravit ohyby a následně slepit k sobě. Než jsme začali, moc jsme projektu nevěřili a mysleli si, že akorát přijdeme o peníze, které jsme do začátku vložili. V následujících měsících jsme spustili e-shop, začali spolupráci se třemi designovými obchody a projekt nechali volně běžet.

Důležitým krokem byl event MeetPapír v Brně, kde jsme poprvé měli možnost ukázat skládačky zákazníkům naživo a získat od nich zpětnou vazbu. Zazněli věci jako — to moje dítě nezvládne, na to nemám čas, škoda že nemáte jiný motiv a podobně. Také jsme se dozvěděli, že téměř všechny nákupy byli dárek pro děti a to jsme to původně vůbec nezamýšleli.

Na nic jsme nečekali a během následujícího měsíce kompletně změnili celou naši nabídku. Z minimalistických doplňku do interiéru jsme udělali o poznání jednodušší skládačky vyhotovené jako kreativní sada pro děti, ale i dospělé, kteří mají rádi tvoření z papíru. Vytvořili jsme jen pár motivů, jako medvěd, panda, jednorožec, nebo slon na stěnu a pejsek na postavení na poličku. Jednoduché a barevné skládačky byly velkým překvapením na několika designových trzích a marketech, ale i v partnerských obchodech a našem e-shopu.

Na začátku roku jsme udělali vše pro dokončení další kompletní předělávky našeho produktu, která se ukázala být jako výborný krok. Vše jsme opět zjednodušili, vytvořili nové balení, našli nového dodavatele velice kvalitního italského papíru a jednotlivé dílky do balení připravili již vyřezané s připravenými ohyby. V balení se nachází i lepidlo a návod. Konečný zákazník po rozbalení tedy jen koukne na velice stručný a jasný návod a slepí jednotlivé dílky k sobě.

Snažíme se vám nabídnout nejen jedinečný způsob oživení interiéru, ale také nápad na večer plný tvoření s partnerem nebo partnerkou, dětmi, nebo hned celou rodinou.

Myslíme si, že největší inspirací jste právě vy. Především na designových marketech a výstavách se vás vždy ptáme na váš názor a rádi nasloucháme. Ptáme se, co je dobré, co se vám líbí, ale hlavně co dobré není a jestli jste měli při skládání například nějaký problém, nebo jestli bylo něco nejasné. Tímto se inspirujeme a upravujeme stávající výrobky, ale také na základě toho navrhujeme nové motivy.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.

Skládačky z papíru,
které vás nadchnou

Zábavu si s našimi papírovými dekoracemi užije celá rodina. Hotové skládačky jsou navíc stylovým doplňkem interiéru a taky perfektním dárkem pro každého. Mrkni, co všechno jsme si pro tebe připravili!

Vyber si
Naše papírová rodina se každou chvilkou rozrůstá, a na své si tak přijdou nejen tradiční kočkomilové a pejskaři. Vyber si skládačku, která ti do oka padne nejvíc!
Doma poskládej
V obálce ti přijde nastříhaná skládačka, ke které stačí už jen štěteček a lepidlo — všechno najdeš v našem e-shopu. Postupuj podle jednoduchého návodu a za chvíli máš hotovo.
Poplácej se po rameni
Dobrá práce! Malé skládačky zaberou 20 minut, ty nejsložitější i několik hodin. Jedno je ale jisté! Skvělý pocit po poskládání budeš mít úplně vždycky.
Zútulni interiér
Teď už jen stačí namyslet, kam si své nové umělecké dílo vystavíš. A pak hurá zpátky do e-shopu, protože skládačky PaperTime jsou kapku návykové.

Skládačky z papíru pro děti

Naše skládačky doporučujeme pro děti od 7 let . Krásně rozvíjejí jemnou motoriku, kreativitu a schopnost soustředit se . Tvorba 3D parťáka navíc podporuje u dětí obrazovou a prostorovou představivost . A ta rozzářená očka po slepení posledního kousku jsou zkrátka k nezaplacení.

Skládačky z papíru, které myslí na planetu

Za každou jednu objednávku necháváme prostřednictvím organizace One Tree Planted zasadit jeden strom tam, kde to naše planeta potřebuje nejvíc. Věříme totiž, že každý jeden malý ekologický krůček se počítá!