Návod, jak na skládačky z papíru

number-1Nachystej si všechno potřebné

K úspěšnému poskládání papírového mazlíka budeš potřebovat jen štěteček a lepidlo. Hodí se taky prázdný stůl a nikde poblíž žádné kafe, které by se mohlo nechtíc rozlít.

number2Naohýbej si všechny dílky

Plné čáry ohýbej dovnitř, ty přerušované naopak ven. Když si takto nejdřív naohýbáš všechny dílky, samotné lepení ti pak půjde rychleji.

number3Postupuj podle čísel

Jednotlivé dílky na sobě mají čísla. To znamená, že jedničku budeš lepit ke dvojce, ke které potom přilepíš trojku, k té zase čtyřku... a tak dál. Naskládej si takto za sebe jednotlivé dílky, abys v průběhu lepení nemusel hledat následující kousek.

number4Chop se lepidla, jdem na to!

Každý dílek má patky, na které budeš nanášet lepidlo. Lepíš k sobě vždy dvě patky, které na sobě mají stejné malé čísílko. Příklad: na dílku číslo 01 najdi patku s číslem 6 a na dílku číslo 02 taky najdi patku s číslem 6.

number5Pečlivě krok za krokem

Lepidlo nanášej na vnější stranu patky. To je ta, na které není žádný popisek. A dej si záležet a lepidlo nanášej pěkně rovnoměrně po celé ploše. Chvíli přidrž a počkej, až lepidlo zaschne. Takto postupně poslepuj všechny dílky. Nejtěžší je začátek, pak už to jde samo. :-)

number6A máš hotovo

Gratulujeme! Teď už jen zbývá najít ideální místo, kam si hotové dílo vystavíš... optimálně tam, kde jej nikdo nepřehlédne!


Vytvořit pro vás po všech stránkách dobrý a srozumitelný návod pro naše skládačky byl celkem oříšek. Protože co se jednomu zdá úplně jasné, logické a mnohdy i primitivní, pokládá jiný za vysoce sofistikovanou vědu. Je rozdíl, jestli skládačku vezme do ruky dospělý muž, nebo sedmiletá holčička. A proto jsme nechali skládat naše rodiny a přátele a žádali je o zpětnou vazbu, na základě které jsme naše PaperTime skládačky upravovali a upravovali až do dnešní podoby.

Dnes už můžeme upřímně říct, že jsou naše skládačky z papíru a jejich návod ke skládání doslova a do písmene blbuvzdorné. Zvládne to každý s výjimkou malinkatých dětí. Stačí se pohodlně usadit, pustit si k „práci“ nějakou fajn muziku a ponořit se do lepení jednotlivých dílků. Zanedlouho zjistíte, že už během skládání prvního kousku přemýšlíte, který z našich výtvorů si pořídíte příště.

Jsme PaperTime, vaše skládačky z papíru, návody jak na to a především smysluplná aktivita pro všechny věkové kategorie.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.

Skládačky z papíru,
které vás nadchnou

Zábavu si s našimi papírovými dekoracemi užije celá rodina. Hotové skládačky jsou navíc stylovým doplňkem interiéru a taky perfektním dárkem pro každého. Mrkni, co všechno jsme si pro tebe připravili!

Vyber si
Naše papírová rodina se každou chvilkou rozrůstá, a na své si tak přijdou nejen tradiční kočkomilové a pejskaři. Vyber si skládačku, která ti do oka padne nejvíc!
Doma poskládej
V obálce ti přijde nastříhaná skládačka, ke které stačí už jen štěteček a lepidlo — všechno najdeš v našem e-shopu. Postupuj podle jednoduchého návodu a za chvíli máš hotovo.
Poplácej se po rameni
Dobrá práce! Malé skládačky zaberou 20 minut, ty nejsložitější i několik hodin. Jedno je ale jisté! Skvělý pocit po poskládání budeš mít úplně vždycky.
Zútulni interiér
Teď už jen stačí namyslet, kam si své nové umělecké dílo vystavíš. A pak hurá zpátky do e-shopu, protože skládačky PaperTime jsou kapku návykové.

Skládačky z papíru pro děti

Naše skládačky doporučujeme pro děti od 7 let . Krásně rozvíjejí jemnou motoriku, kreativitu a schopnost soustředit se . Tvorba 3D parťáka navíc podporuje u dětí obrazovou a prostorovou představivost . A ta rozzářená očka po slepení posledního kousku jsou zkrátka k nezaplacení.

Skládačky z papíru, které myslí na planetu

Za každou jednu objednávku necháváme prostřednictvím organizace One Tree Planted zasadit jeden strom tam, kde to naše planeta potřebuje nejvíc. Věříme totiž, že každý jeden malý ekologický krůček se počítá!