5 nápadů jak děti zabavit a podpořit jejich kreativitu

Koronavirus, zavřená škola, karanténa… Zatím nevíme jak dlouho aktuální situace s koronavirem potrvá, ale naše děti se už doma začínají nudit, nechtějí se soustředit a zlobí. Co doma? Co v karanténě a jak děti zabavit? Možná si kladete podobné otázky i Vy. Několik kreativních nápadů najdete v tomto článku.

Asi každý rodič se dnes snaží najít všemožné aktivity pro děti, ale zároveň také zajistit, aby se soustředily na domácí úkoly, popřípadě online výuku. Toto je důvod proč jsme se rozhodli pro Vás připravit pár tipů co s dětmi v karanténě. Od tvůrčích činností přes výuku a pohyb až po odpočinek a dlouhé večery.

To nejdůležitější na začátek

Možná už jste slyšeli, že nejtěžší úkoly je dobré dělat co nejdříve, protože po dokončení máte ještě velkou část dne před sebou. Ve škole děti získali různé návyky, které jim pomáhají udržet pozornost, když se ale snaží soustředit doma, mají s tím problém. Co s tím? I přesto, že jste celý den doma, zkuste dětem vytvořit návyky, jako kdyby chodili do školy. Vymezte přesně daný čas, například každý pracovní den od 9 do 11 hodin, který bude určen jen pro školní aktivity.

Dcera-se-soustředí-na-domácí-úkoly
Pro zpestření a udržení pozornosti je skvělá online výuka. Po oznámení vlády o uzavření škol se mladá učitelka češtiny Barbora Slámová rozhodla pro žáky základních škol natáčet výuková videa na YouTube. Naopak na matematiku můžete využít videa od Marka Valáška, který se soustředí na látku od základních, středních i vysokých škol.

Pokud hledáte něco interaktivního, co děti bude opravdu bavit, na výuku jazyků je skvělá aplikace Duolingo.

Nezapomeňte na pohyb

Maminka-a-dcera-cvičí-jógu-pro-děti

Dětem bude dříve nebo později chybět pohyb. Pokud máte tu možnost, vydejte se třeba do přírody na procházku. Jestli tu možnost nemáte, nevadí! Procvičit své tělo můžete i doma, zkuste s dětmi třeba jógu. Cvičit můžete například podle videa Jóga pro děti.

Zkuste něco vyrobit a podpořit kreativitu

Důležitá je i kreativita Vašich dětí, nejde jen o to, něco vyrobit, jde o tvořivý proces, kdy dítě objevuje, pro něj dosud neznámé a zajímavé věci. Běžně se o toto postarají kroužky malování, keramiky a podobně, které bohužel teď neprobíhají. Zkuste s dětmi tedy improvizovat doma!

Pejsek-z-papíru-ke-skládání-min

Tvoření z papíru Vaše děti opravdu baví? Překvapte je s něčím novým. Originální papírové 3D skládačky, které si po úspěšném složení mohou vystavit v pokojíčku jsme připravili tak, aby skládání bylo jednoduché pro každého. Z papíru si můžete složit například jednorožce, pejska, dinosaura, ale i další zvířátka.

Pár dalších nápadů na závěr

I když jsou děti více nadšené z online světa, vždy je dobré najít rovnováhu. Jako zpestření četby mohou děti vyzkoušet projekt Čtení pomáhá. Děti po přečtení knihy vyplní krátký test s kontrolními otázkami a po úspěšném vyplnění testu získají kredit 50 korun, který věnují na jeden z vybraných dobročinných projektů. Čtení pomáhá rozdá na charitativní účely každý rok 10 milionů korun.

girl-reading-a-book-with-eyeglasses-3887454-1024x710

Tak co děti doma? Už se nenudí? 

Děkujeme za přečtení článku! Za jakoukoliv zpětnou vazbu na náš první článek, nebo další nápady co dělat doma s dětmi budeme moc rádi, neváhejte nás kontaktovat na našem Instagramu a Facebooku, nebo e-mailové adrese info@papertime.cz.

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.

Skládačky z papíru,
které vás nadchnou

Zábavu si s našimi papírovými dekoracemi užije celá rodina. Hotové skládačky jsou navíc stylovým doplňkem interiéru a taky perfektním dárkem pro každého. Mrkněte, co všechno jsme si pro vás připravili!

Objevte svět PaperTime
Vyberte si
Naše papírová rodina se každou chvilkou rozrůstá, a na své si tak přijdou nejen tradiční kočkomilové a pejskaři. Vyberte si skládačku, která vám do oka padne nejvíc!
Doma poskládejte
V obálce vám přijde nastříhaná skládačka, ke které stačí už jen štěteček a lepidlo — všechno najdete v našem e-shopu. Postupujte podle jednoduchého návodu a za chvíli máte hotovo.
Poplácejte se po rameni
Dobrá práce! Malé skládačky zaberou 20 minut, ty nejsložitější i několik hodin. Jedno je ale jisté! Skvělý pocit po poskládání budete mít úplně vždycky.
Zútulněte interiér
Teď už jen stačí namyslet, kam si své nové umělecké dílo vystavíte. A pak hurá zpátky do e-shopu, protože skládačky PaperTime jsou kapku návykové.

Skládačky z papíru pro děti

Naše skládačky doporučujeme pro děti od 7 let. Krásně rozvíjejí jemnou motoriku, kreativitu a schopnost soustředit se. Tvorba 3D parťáka navíc podporuje u dětí obrazovou a prostorovou představivost. A ta rozzářená očka po slepení posledního kousku jsou zkrátka k nezaplacení.

Skládačky z papíru, které myslí na planetu

S námi darujete dvakrát. Za každou jednu objednávku necháváme prostřednictvím organizace One Tree Planted zasadit jeden strom tam, kde to naše planeta potřebuje nejvíc. Věříme totiž, že každý jeden malý ekologický krůček se počítá!

Přečtěte si více

Jak jsme s papírovými modely začali?

Nápad vytvořit hravé papírové modely vznikl už před několika lety. Cesta k realizaci nebyla snadná, ale teď už víme, že jsme udělali dobře. Naše papírové modely dělají radost spoustě lidem. Pevně věříme, že budou bavit i vás. Hrajte si s námi!

Pro koho jsou papírové modely určené?

Náš záměr je vytvářet pro zákazníky originální papírové modely jako designové doplňky. Budou pro vás mít kouzlo v tom, že si je sami poskládáte a domovu tak dáte něco ze sebe. Něco, k čemu máte hlubší vztah. A našim papírovým modelům to sluší nejen v obývácích, ale i v dětských pokojích.

Jak skládat papírové modely?

Papírové modely pro děti, rodiče i milovníky designu. S originálními dekoracemi si pohraje každý. Vše je navíc velmi jednoduché. V balení dostanete vyřezané díly z kvalitního italského papíru, které budou připravené i s ohyby, a k tomu návod. K dostání je také speciální lepidlo a štěteček. Složení papírového modelu bude otázkou jedné kreativní chvíle.