Menší origami vhodné pro děti

Origami jsou skvělým způsobem, jak zabavit děti, když je venku ošklivě. Těm menším pomůžete, ty starší necháte tvořit samotné. Budou nadšené, že něco vytvořily, a ještě se něco naučí.

I nás naši rodiče, když jsme byli malí, učili skládat z papíru. Skládali jsme vlaštovky, letadýlka nebo skládačku Nebe peklo ráj. Jen nám tehdy nikdo neřekl, že se tomu všemu vlastně říká origami.

Ačkoliv se první origami našly již ve starověké Číně a Japonsku, teprve v nedávných letech se zvýšila jejich popularita. Mnozí lidé této cenově dostupné zábavě úplně propadli a možná jí propadnou rovněž vaše děti.

Origami z papíru jako výuková metoda

Skládání origami z papíru je pro děti zábava, při níž se však zároveň učí. Podle odborníků si při skládání budují zejména následující dovednosti:

Geometrické koncepty

Děti se učí porozumět geometrickým konceptům, seznamují se s různými tvary, budují si prostorovou představivost.

Přemýšlení

Schopnost vizualizovat problém je v životě důležitá, a právě při skládání origami si ji děti budují.

Zlomky

Skládáním papíru na polovinu, na čtvrtiny atd. vlastně demonstrujete zlomky.

Trpělivost a pečlivost

Kdo chce dosáhnout dokonalého výsledku, ten musí každý ohyb provádět pečlivě a přesně.

Věda hrou

Tenký list papíru není sám o sobě příliš silný, avšak jakmile ho složíte, jeho vlastnosti se změní. Tímto způsobem se děti učí poznávat fyzikální principy.

Motorické dovednosti

Menší děti trénují své motorické dovednosti, když se snaží papír přesně přeložit.

Jak vidíte, origami pro děti představuje přínosnou aktivitu v jakémkoliv věku.

Začněte s jednoduchými modely origami

Zpočátku můžete začít skládat z obyčejného papíru, a pokud to dítě bude bavit, je možné zakoupit jednoduché skládačky, které se dají dát do rámečku či vystavit na poličku. Pro děti máme v naší nabídce kategorii MINI. Skládačky z této kategorie poskládáte do 30 minut, což je pro děti tak akorát, aby se nezačaly nudit. Chcete si i vy zkusit složit skládačku od PaperTime?

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.

Skládačky z papíru,
které vás nadchnou

Zábavu si s našimi papírovými dekoracemi užije celá rodina. Hotové skládačky jsou navíc stylovým doplňkem interiéru a taky perfektním dárkem pro každého. Mrkněte, co všechno jsme si pro vás připravili!

Objevte svět PaperTime
Vyberte si
Naše papírová rodina se každou chvilkou rozrůstá, a na své si tak přijdou nejen tradiční kočkomilové a pejskaři. Vyberte si skládačku, která vám do oka padne nejvíc!
Doma poskládejte
V obálce vám přijde nastříhaná skládačka, ke které stačí už jen štěteček a lepidlo — všechno najdete v našem e-shopu. Postupujte podle jednoduchého návodu a za chvíli máte hotovo.
Poplácejte se po rameni
Dobrá práce! Malé skládačky zaberou 20 minut, ty nejsložitější i několik hodin. Jedno je ale jisté! Skvělý pocit po poskládání budete mít úplně vždycky.
Zútulněte interiér
Teď už jen stačí namyslet, kam si své nové umělecké dílo vystavíte. A pak hurá zpátky do e-shopu, protože skládačky PaperTime jsou kapku návykové.

Skládačky z papíru pro děti

Naše skládačky doporučujeme pro děti od 7 let. Krásně rozvíjejí jemnou motoriku, kreativitu a schopnost soustředit se. Tvorba 3D parťáka navíc podporuje u dětí obrazovou a prostorovou představivost. A ta rozzářená očka po slepení posledního kousku jsou zkrátka k nezaplacení.

Skládačky z papíru, které myslí na planetu

S námi darujete dvakrát. Za každou jednu objednávku necháváme prostřednictvím organizace One Tree Planted zasadit jeden strom tam, kde to naše planeta potřebuje nejvíc. Věříme totiž, že každý jeden malý ekologický krůček se počítá!

Přečtěte si více

Jak jsme s papírovými modely začali?

Nápad vytvořit hravé papírové modely vznikl už před několika lety. Cesta k realizaci nebyla snadná, ale teď už víme, že jsme udělali dobře. Naše papírové modely dělají radost spoustě lidem. Pevně věříme, že budou bavit i vás. Hrajte si s námi!

Pro koho jsou papírové modely určené?

Náš záměr je vytvářet pro zákazníky originální papírové modely jako designové doplňky. Budou pro vás mít kouzlo v tom, že si je sami poskládáte a domovu tak dáte něco ze sebe. Něco, k čemu máte hlubší vztah. A našim papírovým modelům to sluší nejen v obývácích, ale i v dětských pokojích.

Jak skládat papírové modely?

Papírové modely pro děti, rodiče i milovníky designu. S originálními dekoracemi si pohraje každý. Vše je navíc velmi jednoduché. V balení dostanete vyřezané díly z kvalitního italského papíru, které budou připravené i s ohyby, a k tomu návod. K dostání je také speciální lepidlo a štěteček. Složení papírového modelu bude otázkou jedné kreativní chvíle.